ئه‌نه‌س چۆمانی | أنس جوماني | AnasChomany
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

Anas Chomany | ئه‌نه‌س چۆمانی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

وه‌زاره‌تی‌ ناوخۆ و پێشمه‌رگه‌ مولزه‌من به‌ جێبه‌جێكردنی‌

اذهب الى الأسفل  رسالة [صفحة 1 من اصل 1]

ANAS CHOMANY

Admin

پاش ئه‌وه‌ی‌ سه‌رۆكی‌ هه‌رێمی‌ كوردستان بڕیاری ڕاده‌ستكردنی‌ بۆ ده‌ركردن، حكومه‌تی‌ هه‌رێمی‌ كوردستان ده‌ستده‌كات به‌ رێوشوێنی‌ راده‌ستكردنی‌ تۆمه‌تبارانی‌ رووداوه‌كانی‌ (17ی شوبات) و رۆژانی‌ دوایی و سكرتێری ئه‌نجومه‌نی‌ وه‌زیرانیش ئاماژه‌ به‌وه‌ ده‌كات، لایه‌نه‌ جێبه‌جێكاره‌كان مولزه‌من به‌و مه‌سه‌له‌یه‌.

له‌ڕووداوی‌ خۆپیشاندانه‌كانی‌ هه‌رێمی‌ كوردستاندا، ژماره‌یه‌ك تۆمه‌تبار له‌لایه‌ن دادگاوه‌ داواكراون، كه‌ ده‌ستیان هه‌بووه‌ له‌ كوشتن و برینداركردنی‌ هاووڵاتیاندا، داواكاری گشتی‌ سلێمانیش نووسراوی‌ داوه‌ته‌ لایه‌نه‌ په‌یوه‌ندیداره‌كان به‌ ڕاده‌ستكردنیان.

محه‌مه‌د قه‌ره‌داغی، سكرتێری ئه‌نجومه‌نی‌ وه‌زیران به‌ سایتی‌ خه‌ندان-ی راگه‌یاند؛ "ئه‌و بڕیارانه‌ لای دادگاكان و وه‌زاره‌تی‌ ناوخۆ و پێشمه‌رگه‌ن و مولزه‌من به‌ جێبه‌جێكردنیان".

هاوكات دكتۆر ئامانج ره‌حیم، راوێژكاری‌ یاسایی سه‌رۆكی‌ حكومه‌تی‌ هه‌رێمی‌ كوردستان، به‌ سایتی‌ خه‌ندن-ی راگه‌یاند؛ "رێنماییمان ئاماده‌كردووه‌، كه‌ خۆیان له‌وه‌دا ده‌بیننه‌وه‌، ده‌بێت ده‌سه‌ڵاتی‌ جێبه‌جێكردن، كه‌ بریتین له‌ وه‌زاره‌تی‌ ناوخۆ و پێشمه‌رگه‌، ئه‌و بڕیارانه‌ی‌ دادگا جێبه‌جێ بكه‌ن".

وتیشی: "رێنماییه‌كان گشتاندنیان پێكراوه‌ بۆ لایه‌نی‌ په‌یوه‌ندیدار و ده‌بێت له‌مه‌ولا هه‌رهاووڵاتییه‌ك ده‌ستگیركرا، پێویسته‌ یاداشتی‌ ده‌ستگیركردنی‌ هه‌بێت".
[img]وه‌زاره‌تی‌ ناوخۆ و پێشمه‌رگه‌ مولزه‌من به‌ جێبه‌جێكردنی‌ 66a5a910[/img]

http://anas.realbb.net

الرجوع الى أعلى الصفحة  رسالة [صفحة 1 من اصل 1]